Agnieszka Moroz | Zaangażowanie seksualne kobiet
15586
post-template-default,single,single-post,postid-15586,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Zaangażowanie seksualne kobiet

Zaangażowanie seksualne kobiet

Jedne ze współczesnych już badań ujawniły wśród kobiet występowanie większego lęku i wstydu związanego z seksem. Kobiety mają też mniejszą świadomość swojego podniecenia seksualnego, co może być spowodowane oczekiwaniem społecznym, by ich seksualne i uczuciowe zaangażowanie było poza kontrolą…?

W marzeniach erotycznych ważny jest dla nich kontekst uczuciowy, cechy osobowości mężczyzny, rozmowy, gesty, zachowania i sceneria spotkania. Pełnia podniecenia seksualnego wynika u nich z połączenia ze sobą bodźców fizycznych z mentalnym przeżywaniem pobudzenia i więzi z partnerem.
Nierzadkie są przypadki osiągania przez nie szczytowania pod wpływem stymulacji piersi, dłoni a nawet rozmowy! Udany kontakt seksualny jest dla nich przeżyciem mistycznym, a sprzyjają mu takie czynniki jak optymalna sztuka miłosna, udany związek, zdrowie i zadowolenie z siebie.
Nie sprzyja mu zaś niezadowolenie z życia i relacji z partnerem. Zatem dobry kochanek to taki, który poza wirtuozerią w praktycznej sztuce miłosnej pamięta także o stworzeniu atmosfery akceptacji i dowartościowania nie tylko fizycznych walorów partnerki, ale przede wszystkim jej jako osoby.
Na niewiele zdadzą się techniki oralne, czy zmiany pozycji podczas spółkowania, jeśli mężczyzna nie zadba o dobre samopoczucie swojej partnerki, nie tylko bezpośrednio przed zbliżeniem, ale nieustannie.
Prawdziwy mistrz ars amandi doskonale wie, że kobieta która czuje się spełniona w życiu codziennym, również w łóżku z nim będzie usatysfakcjonowana. Zdaje on sobie także sprawę z tego, że każda kobieta jest inna i ma swoje indywidualne potrzeby, dlatego tak ważny jest autentyczny i bliski z nią kontakt.
Prawdziwa intymność i zdolność do empatii z partnerką będą więc zawsze przez nią docenione.

IPSYCHO.PL

Przeczytaj cały artykuł