Agnieszka Moroz | Wytrwałość
15546
post-template-default,single,single-post,postid-15546,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 
Zdrowie / Wartości

Wytrwałość

Wytrwałość

Ludzie boją się, że skończenie czegoś może być skazą na ich życiorysie. To często jest przyczyną błędnego koła.

Powiedz sobie: „Może jednak to rzucić?!”

Należy porzucić to, co powoduje takie stany, jak: nałóg, złą relację, nierokującą pracę, znajomość, z której niewiele wynika, czy nawet hobby, które przestało dawać satysfakcję.

Dlaczego nie ma filmów o ludziach, którzy się pięknie poddali? Za to jest mnóstwo o tych, którzy szli, szli, aż dochodzili do celu.

– Mnie to nie dziwi. Niełatwo zrezygnować z celu, bo przeszkadza nam w tym wytrwałość, zdawałoby się pozytywna cecha ludzkiej natury.

Co w niej złego?

– Widziała pani „Zjawę”, w której Leonardo Di’Caprio grał rolę XIX-wiecznego trapera? Gdyby nie wytrwałość ludzi podobnych do tego bohatera, Amerzka nie wyglądałaby tak jak teraz. Mit „dzielnej małej ciuchci”, która jedzie do przodu, nie zważając na przeszkody, to podstawa „American dream”  i mitu „self-made mana”. Wytrwałość jest więc dobra. Jednak wytrwałość za wszelką cenę źle na nas wpływa! Kiedy człowiek ciągle czeka na pozytywny wynik swoich starań, a one nie przychodzą, to…

WYSOKIEOBCASY.PL

przeczytaj artykuł tutaj

fot. pexels.com