Agnieszka Moroz | Szczerość a Hipokryzja
15742
post-template-default,single,single-post,postid-15742,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Szczerość a Hipokryzja

Szczerość a Hipokryzja

‘ Tam, gdzie panuje hipokryzja – szczerość jest źle rozumiana. Tam, gdzie panuje „słodka hipokryzja” będąca zakamuflowanym kłamstwem, szczerość zawsze jest źle zrozumiana… To tak, jakby komunikacja z jasno sformułowanymi myślami była przestępstwem! Jakby zuchwalstwem było zdjęcie zbroi i życie z otwartym sercem i ufnością! Hipokryzja to prawdziwa trucizna. Wiemy, że istnieje zbyt wiele osób, które bronią równości, ale skrycie pogardzają tym, że inni mają takie same prawa, takie same możliwości. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest to o wiele okrutniejsze, bardziej niemoralne i trudniejsze niż okłamywanie siebie: to jest hipokryzja. Chodzi o osoby, które ukrywają swoją prawdziwą osobowość, jednocześnie okazując światu doskonałą szlachetność moralną. Wymaga się od nas szczerości, ale wiele osób obraża się, jeśli mówimy im prawdę. Powoli dochodzimy do jednej z tych sytuacji, w których zadajemy sobie pytanie, co jest lepsze: obrażanie kogoś prawdą czy zachowanie prostej uprzejmości? Wcześniej czy później akceptujemy, że w naszym świecie panuje i rządzi hipokryzja. To na jej podstawie budowane jest fałszywe współistnienie. Współistnienie, w którym można głosić chwalebne zasady moralne i piękne ideologie, w których często ukryte jest tchórzostwo lub zwykła obojętność wobec innych. Jak pokonać fałsz? Zawsze zachowuj autentyczność i szczerość. Próba zmiany hipokryty to z góry przegrana bitwa. Jak reagować na hipokryzję?

  • Jedyne oczekiwania, do których spełnienia trzeba dążyć to nasze własne oczekiwania. To, co proponuje hipokryta ze swoim fałszywym poglądem na życie jest mniej ważne niż kurz gromadzący się w Twoim domu.
  • Hipokryci zawsze wchodzą w konflikty ze sobą. Kiedy to widzisz, nie atakuj ich, ani nie rozpoczynaj z nimi dyskusji. Podadzą Ci tysiąc argumentów, aby usprawiedliwić samych siebie. Ogranicz się do prostego wskazania sprzeczności, krótko i stanowczo.
  • Jeśli codziennie musisz współpracować z hipokrytą, pamiętaj, że ta osoba często będzie próbować Cię sabotować. Będzie kwalifikować Twoje działania i przypisywać Ci różne określenia. Jeśli dla tej osoby jesteś lustrem, w którym ona widzi swoje odbicie, będzie zauważać rzeczy, których nie lubi. W takim przypadku będzie chciała pozbyć się tego dyskomfortu, usiłując pozbyć się lustra. To znaczy, Ciebie.

Zawsze utrzymuj wewnętrzny dialog ze sobą, aby pamiętać, kim jesteś. Pamiętaj, jakie są Twoje przekonania i Twoja wartość.’

PIEKNOUMYSLU.COM

Przeczytaj wpis