Agnieszka Moroz | Dlaczego mądrzejsi przegrywają spory?
15584
post-template-default,single,single-post,postid-15584,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Dlaczego mądrzejsi przegrywają spory?

Dlaczego mądrzejsi przegrywają spory?

Dyskusja powinna polegać na wymianie argumentów. Zwykle przyjmuje się, że dobre argumenty pozwalają taką dyskusję wygrać – czy to w rozmowie w cztery oczy czy na forum publicznym. Niestety okazuje się, że nasze dobre argumenty mogą nie wystarczyć, jeśli nasz przeciwnik w dyskusji jest zwinnym erystą. Doświadczony erysta może zwyciężyć spór poprzez szereg stosowanych sztuczek, nazywanych chwytami erystycznymi.

Erystyka – czyli dlaczego mądrzejsi przegrywają spory

Posiadasz doskonałe argumenty, a jednak przegrywasz w dyskusji? Doskonale zdajesz sobie sprawę ze swych wysokich kompetencji, jednak trafiasz na mur wypowiedzi, po której zaczyna brakować Ci słów? Ktoś w dyskusji sprawia, że spada Twoja pewność siebie? Zaczynasz czuć się bardzo niepewnie, masz wrażenie, że ktoś dotyka Twojego słabego punktu? Próbuje wyprowadzić Cię z równowagi? Nie potrafisz na to zareagować? Być może nie znasz sztuczek erystycznych.

Czym jest erystyka?

EKOMINIMALIZM.PL

Przeczytaj artykuł