Agnieszka Moroz | Ból
15663
post-template-default,single,single-post,postid-15663,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Ból

Ból

Ból fizyczny bierze się z bólu emocjonalnego? Może warto się chwilę nad tym zastanowić?

8 rodzajów bólu bezpośrednio powiązanych ze stanami emocjonalnymi

Ból nie zawsze jest tylko bólem fizycznym. Często odzwierciedla to, co dzieje się z naszą psychiką. Gdy nie radzimy sobie ze stresem, mamy dużo problemów, stanie się coś złego albo przykrego, momentalnie to odczuwamy nie tylko na poziomie emocji, ale i nasze ciało wysyła nam niepokojące sygnały. Poniżej przedstawiamy Wam listę najczęstszych dolegliwości skorelowanych z zaburzeniami emocjonalnymi. Dowiecie się też, jak sobie z tym poradzić.

  1. Ból głowy – To najczęstszy objaw silnego stresu i lęku. Powracające bóle głowy wywołane emocjami można kontrolować, choć nie jest to łatwe. Warto nauczyć się technik relaksacyjnych i… odwrócić uwagę od źródła stresu np. koncentrując się na lekturze lub treningu.
  2. Ból karku – Może trudno w to uwierzyć, ale specjaliści twierdzą, że to właśnie w karku kumuluje się ból powiązany z konkretnymi emocjami – brakiem umiejętności zapominania urazów i zrozumienia, że niektórych spraw nie da się zmienić. Na bóle karku cierpią też ci, którzy ciągle coś sobie wypominają, a przecież wszyscy mamy prawo do błędów. Tu żadne masaże nie pomogą, jeśli w końcu nie zrozumiemy, że jesteśmy tylko ludźmi. Trzeba zmienić nastawienie psychiczne.
  3. Ból ramion – To typowy problem tych, którzy nie potrafią okazywać emocji. Kumulują w sobie wiele uczuć, w tym tych negatywnych, a potem odczuwają silny ból ramion. Ponownie – trzeba zrozumieć, że ból fizyczny bierze się z bólu emocjonalnego.
  4. Ból górnego odcinka kręgosłupa – Tego bólu również nie da się łatwo pozbyć, ponieważ pojawia się pod wpływem uczucia bycia niekochanym, samotnym i niedocenionym.
  5. Ból dolnego odcinka kręgosłupa – Martwisz się o pieniądze? Odczuje to Twój dolny odcinek kręgosłupa.
  6. Ból łokcia – Im sztywniejszy jest łokieć, tym „sztywniejsze” życie się prowadzi. Strach przed zmianami, z góry narzucony rygor i same obowiązki – to nie może się dobrze skończyć. Pozwól sobie na więcej swobody.
  7. Ból ręki – Wiąże się z niewłaściwym sposobem okazywania emocji i tym, że nie udaje nam się utrzymywać relacji z innymi w taki sposób, który nam odpowiada. Może pora poznać nowych ludzi?
  8. Ból bioder – Biodra są połączone z nogami, co może oznaczać, że podświadomie boisz się ruszyć dalej. Stoisz w miejscu zamiast zmienić to, co Ci nie odpowiada, a to wywołuje napięcie.

PODAJ.TO

Tutaj ten tekst