Agnieszka Moroz | 10 RZECZY, KTÓRE PRZYGOTUJĄ CIĘ DO ROLI MAMY
16047
post-template-default,single,single-post,postid-16047,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

10 RZECZY, KTÓRE PRZYGOTUJĄ CIĘ DO ROLI MAMY

10 RZECZY, KTÓRE PRZYGOTUJĄ CIĘ DO ROLI MAMY

Przygotowanie się do macierzyństwa to nie tylko nauka przewijania i oddychania do porodu. Jako mama trzech synów przedstawię Wam dziś alternatywny sposób do przygotowania się do tej niezwykle trudnej i absorbującej roli, jaką jest bycie mamą.

Większość kobiet, które przygotowują się do roli mamy uczęszcza do szkoły rodzenia, pyta o macierzyństwo inne kobiety – mamy, teściowe, przyjaciółki, czyta mądre książki, czasopisma, przegląda internet. Czasem zdaje się na intuicję.

Tymczasem przygotowanie się do macierzyństwa to nie tylko nauka przewijania i oddychania do porodu. Jako mama trzech synów przedstawię Wam dziś alternatywny sposób do przygotowania się do tej niezwykle trudnej i absorbującej roli, jaką jest bycie mamą.

  1. Wpraw się w nocnym czuwaniu. Próbuj: niespania przez kilka nocy pod rząd, budzenia się kilkanaście razy w ciągu jednej nocy, wstawania o 4 nad ranem, chodzenia spać o 4 nad ranem. Naprzemiennie. Poproś kogoś, żeby raz na czas wylał Ci coś na prześcieradło lub zwymiotował na kołdrę. Dzięki temu nie będziesz zaskoczona tym, co czeka Cię przez kolejnych kilkanaście lat.
  2. Wchodząc pod prysznic lub do wanny ustawiaj stoper. Mniej więcej jak na myjni samoobsługowej – turbo oprysk, mycie aktywną pianą, spłukiwanie. Na nabłyszczanie nie starczy już czasu niestety. Mat jest w modzie. Możesz też wyobrażać sobie, że robisz to z widownią lub słyszysz głosy (tzw. schizofrenia prysznicowa).
  3. Ustawiaj sobie w telefonie przypomnienia co około 10 minut. Tak, żebyś za każdym razem musiała po coś wstać. Przynieść, wynieść, podnieść, otworzyć, zamknąć, odkręcić, zakręcić, poszukać, wyjąć, schować, podnieść, wyrzucić, wytrzeć itd.
  4. A’propos szukania. Zapisz się odpowiednio wcześnie na kurs detektywistyczny. Musisz opanować specjalistyczne metody znajdowania rzeczy, które zaginęły i tylko Ty będziesz w stanie je znaleźć. Technik jest wiele, przyłóż się do nauki, bo ta wiedza będzie Ci niezbędna aż do dorosłości, a w przypadku najstarszego dziecka (czytaj męża/partnera) do końca życia.
  5. Często mów do słupa lub ściany. Wydawaj im polecenia, proś, błagaj. Im szybciej przestaniesz reagować nerwowo na brak jakiejkolwiek reakcji, tym lepiej będziesz przygotowana do roli mamy.
  6. Stwórz sobie tor przeszkód w domu. Wysyp chrupki, okruchy suchej bułki, wylej trochę płynu, dosyp klocki lego, co kilka metrów daj skarpetę lub majtki. Nie sprzątaj tego. Ucz się omijać przeszkody każdego dnia.
  7. Posiłki i napoje spożywaj Przywyknij do smaku zimnej jajecznicy, kawy czy zupy. Za kilka lat będziesz mogła powrócić do wyższych temperatur.
  8. Zamieść ogłoszenie, że chętnie posprzątasz po imprezach, w których nie brałaś udziału. Za frico oczywiście. Im większy sajgon po imprezie, tym więcej korzyści dla Ciebie. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.
  9. Jeśli planujesz więcej niż jedno dziecko zapisz się na kurs negocjatora. Takie szkolenie znacząco ułatwi Ci codzienne życie z dwójką lub więcej dzieci. Umiejętność rozsądzania sporów jest również cenna dla wielodzietnych mam.
  10. Do prania wrzucaj codziennie rzeczy brudne i czyste też. Tak, by kosz na pranie nigdy nie był pusty. Im więcej tym lepiej. Codziennie pierz, wieszaj, składaj i prasuj. Musisz działać jak taśma w fabryce.

Takich umiejętności, które naprawdę warto posiąść zanim zostanie się mamą, jest pewnie więcej. Jako dodatkową możecie wpisać: otwieranie lizaków. Kupcie 100 sztuk i trenujcie. Oszczędzi Wam to w przyszłości mnóstwo czasu. Dobrze jest też opanować rozbieranie z kilku warstw ubrań tuż przed wyjściem pod groźbą kupy, jak również gotowanie posiłków w tylko trzech składników, które uznaje dziecko

Bycie mamą to piękna przygoda. Warto przygotować się do niej kompleksowo.

MUMME.PL

Czytaj wpis